portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Zaspa - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Zaspa - blablabla » Forum » Nasze zdjęcia - różne.
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Nasze zdjęcia - różne.

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
arokub 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Maj 25, 2007 11:19
Posty: 124
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 19:54    Temat postu: Re: Nasze zdjęcia - różne.

Gochas napisał:
Popatrzyłam na swoje fotki i powyżej iso200, nie mam żadnej.
Dzięki za informacje, czytam i myślę............
Może do wiosny coś wymyślę!!!
Ty jesteś amatorem zdjęć a sam również robisz?
Nie znalazłam żadnej twojej fotki!
Pozdrawiam.

Jezeli iso200 to rzeczywiscie kompakt/hybryda wystarczy.
A pospiech jest zlym doradca, wiec dobrze ze sie nie spieszysz.

W ramach zasiewania watpliwosci jeszcze dwie kwestie:
-zoom na pierscieniu czy guzikach, bo to ogromna roznica w wygodzie, na korzysc pierscienia, bo zanim silniczki przejada caly zakres...
-czy przewidujesz w przyszlosci dokupic lampe, czyli czy ma byc stopka pod lampe?

Moje zdjecia (kilka) pokazywalem na forum, ale gromadze je np tu: http://arokub.digart.pl/digarty/

Pozdrawiam.
Stamp 
   

VIP


Wiek: 64
Dołączył: Sob Wrz 17, 2005 20:49
Posty: 2024
Skąd: Gdańsk Zaspa

PostWysłany: Śro Lut 10, 2010 9:38    Temat postu: Re: Nasze zdjęcia - różne.

Chociaż to lustrzanka (ale mała) i kosztuje więcej niż 2000 PLN ( ale nie dużo) to ja polecam to http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8774
Wszystko co w kompakcie. Jedyny problem to konieczność wybrania obiektywu.

_________________
Pozdrawiam
Stamp
arokub 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Maj 25, 2007 11:19
Posty: 124
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Śro Lut 10, 2010 9:48    Temat postu: Re: Nasze zdjęcia - różne.

Stamp napisał:
Jedyny problem to konieczność wybrania obiektywu.

I jego cena Sad
Bo choć d5000 można mieć nawet poniżej 2000zł, to już obiektyw (a ponieważ chodzi tu o dość długą ogniskową) np. 18-200mm to kolejne 2 tysiące z hakiem.
Żeby jako tako wejść w lustrzanki to przynajmniej ze 3 tysiące zł na wejście trzeba wlozyć.
Ewentualnie coś z dwoma obiektywami, to już od około 2200 (sony, olympus).

Ale z tego co Gochas pisze, to jej taka opcja będzie średnio pasować.
Gochas 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Lis 29, 2008 19:06
Posty: 135
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Śro Lut 10, 2010 15:47    Temat postu: Re: Nasze zdjęcia - różne.

Stamp napisał:
Chociaż to lustrzanka (ale mała) i kosztuje więcej niż 2000 PLN ( ale nie dużo) to ja polecam to http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8774
Wszystko co w kompakcie. Jedyny problem to konieczność wybrania obiektywu.

Super lustrzanka - może za parę lat się skuszę.
Ja jestem początkująca fotoamatorka, sami widzicie jakie zdjęcia robię.
Chociaż przez ostatni rok wiele się nauczyłam, nie mogę mieć ciężkiego aparatu, bo sama jestem niewielkiej postury.
arokub napisał:
ramach zasiewania watpliwosci jeszcze dwie kwestie:
-zoom na pierscieniu czy guzikach, bo to ogromna roznica w wygodzie, na korzysc pierscienia, bo zanim silniczki przejada caly zakres...
-czy przewidujesz w przyszlosci dokupic lampe, czyli czy ma byc stopka pod lampe

Do tej pory używałam zoomu w guzikach i prawdę mówiąc nie wiedziałam, że w kompaktach też jest zoom pierścieniowy jak w lustrzankach. Gorąca stopka by się przydała.
Przyzwyczaiłam sie do mojego aparaciku ale denerwuje mnie ostatnio,że nawet gdy zrobię ciekawe zdjęcie w ruchu czy z zoomem to nie uzyskuję ostrości która by mnie zadowolała, mimo wyostrzania w programie PhotoFiltre. Może się okazać, że aparat dobry tylko aparatowa do kitu. Hyhy
Pozdrawiam ciepło i czekam na następne propozycje! Smile



2010.02.09 017.jpg

2010.02.09 017.jpg


beakinka 
   

Forumowicz


Wiek: 53
Dołączył: Sob Kwi 29, 2006 19:50
Posty: 179
Skąd: Zaspa

PostWysłany: Śro Lut 10, 2010 17:53    Temat postu: Re: Nasze zdjęcia - różne.

Gochas napisał:
Stamp napisał:
Chociaż to lustrzanka (ale mała) i kosztuje więcej niż 2000 PLN ( ale nie dużo) to ja polecam to http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8774
Wszystko co w kompakcie. Jedyny problem to konieczność wybrania obiektywu.

Super lustrzanka - może za parę lat się skuszę.
Ja jestem początkująca fotoamatorka, sami widzicie jakie zdjęcia robię.
Chociaż przez ostatni rok wiele się nauczyłam, nie mogę mieć ciężkiego aparatu, bo sama jestem niewielkiej postury.
arokub napisał:
ramach zasiewania watpliwosci jeszcze dwie kwestie:
-zoom na pierscieniu czy guzikach, bo to ogromna roznica w wygodzie, na korzysc pierscienia, bo zanim silniczki przejada caly zakres...
-czy przewidujesz w przyszlosci dokupic lampe, czyli czy ma byc stopka pod lampe

Do tej pory używałam zoomu w guzikach i prawdę mówiąc nie wiedziałam, że w kompaktach też jest zoom pierścieniowy jak w lustrzankach. Gorąca stopka by się przydała.
Przyzwyczaiłam sie do mojego aparaciku ale denerwuje mnie ostatnio,że nawet gdy zrobię ciekawe zdjęcie w ruchu czy z zoomem to nie uzyskuję ostrości która by mnie zadowolała, mimo wyostrzania w programie PhotoFiltre. Może się okazać, że aparat dobry tylko aparatowa do kitu. Hyhy
Pozdrawiam ciepło i czekam na następne propozycje! Smile



Super zdjęcie !
Co Ty Gosiu za obrazy stworzysz z tym nowym aparatem?Smile
Już się nie mogę doczekać Smile
Pozdrawiam
arokub 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Maj 25, 2007 11:19
Posty: 124
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Śro Lut 10, 2010 19:59    Temat postu: Re: Nasze zdjęcia - różne.

Gochas napisał:
Przyzwyczaiłam sie do mojego aparaciku ale denerwuje mnie ostatnio,że nawet gdy zrobię ciekawe zdjęcie w ruchu czy z zoomem to nie uzyskuję ostrości która by mnie zadowolała, mimo wyostrzania w programie PhotoFiltre.

Pokaż może ze dwa takie zdjecia, prosto z aparatu, w pełnej rozdzielczości, to może coś poradzimy.

A jeśli jednak myślisz o lustrzance w przyszłości, to moze nie sa sensu pchać sie w tymczasowa zmianę?
Gochas 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Lis 29, 2008 19:06
Posty: 135
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Śro Lut 10, 2010 20:09    Temat postu: Re: Nasze zdjęcia - różne.

beakinka napisał:
Super zdjęcie !
Co Ty Gosiu za obrazy stworzysz z tym nowym aparatem?
Już się nie mogę doczekać

Dzięki za dobre serce i opinię. Very Happy
Z aparatem jeszcze muszę poczekać, na razie rozpatruję propozycje i rady arokuba. Smile
Decyzję podejmę bliżej wiosny. Zamieniam się właśnie z kolegą aparatem, żeby sprawdzić swoje umiejętności i aparat.
Niestety nie zapowiadają słonecznej pogody.
Pozdrawiam. Very Happy
arokub 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Maj 25, 2007 11:19
Posty: 124
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 7:32    Temat postu: Re: Nasze zdjęcia - różne.

Gochas napisał:
2010.02.09 017.jpg

Ładnie złapane łąbądki w locie. Zdjęcie jest bardzo fajne.

To ja, żeby nie być gorszy (i żeby nie było tylko gadania z mojej strony), wstawię coś z szuflady, ale w podobnym klimacie:







Pzdr.
Gochas 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Lis 29, 2008 19:06
Posty: 135
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 21:14    Temat postu: Re: Nasze zdjęcia - różne.

arokub napisał:
To ja, żeby nie być gorszy (i żeby nie było tylko gadania z mojej strony), wstawię coś z szuflady, ale w podobnym klimacie:

Ostrość jak żyleta, bardzo dobrze że wstawiłeś fotki, najczęściej ja i beakinka pokazujemy nasze wypociny... Wink
Czy z bliska robiona fotka trzyma ostrość Question
Popatrz arokub Exclamation
Pozdrawiam Smile



2010.02.09 012.jpg

2010.02.09 012.jpg


beakinka 
   

Forumowicz


Wiek: 53
Dołączył: Sob Kwi 29, 2006 19:50
Posty: 179
Skąd: Zaspa

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 22:15    Temat postu: Re: Nasze zdjęcia - różne.

arokub napisał:
Gochas napisał:
2010.02.09 017.jpg

Ładnie złapane łąbądki w locie. Zdjęcie jest bardzo fajne.

To ja, żeby nie być gorszy (i żeby nie było tylko gadania z mojej strony), wstawię coś z szuflady, ale w podobnym klimacie:

Pzdr.


Świetne tylko chyba trochę "poprzycinane"?
Ja mam problem ze złapaniam ostrości w ruchu ale pewnie to kwestia ustawień...
Pozdrawiam
arokub 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Maj 25, 2007 11:19
Posty: 124
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 7:49    Temat postu: Re: Nasze zdjęcia - różne.

Gochas napisał:
Czy z bliska robiona fotka trzyma ostrość Question

Tak, aczkolwiek jakość obrazka w powiększeniu jest specyficzna - to było robione fuji s5600.
Tutaj (to co prawda inne, ale nie mam tamtych pod ręką) w powiększeniu 100%, iso100: http://www.occur.pl/images/0245c46c/12011fda/cde57e13b1.jpg

Gochas napisał:
Popatrz arokub Exclamation

I gitara gra. Wygląda bardzo dobrze. Fajne zdjęcie.

beakinka napisał:
Świetne tylko chyba trochę "poprzycinane"?

Poprzycinane, żeby poprawić kompozycję zdjęcia. Staram się zostawiać margines na późniejszą obróbkę (obracanie, przycinanie).

beakinka napisał:
Ja mam problem ze złapaniam ostrości w ruchu ale pewnie to kwestia ustawień...

I wprawy. Warto do takich zdjęć przygotować się gdzie chcemy złapać ostrość (i ją ustawić, trzymając np wciśnięty do połowy spust). A potem dużo focić. Coś powinno wyjść idealnie.

Pozdrawiam.
Gochas 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Lis 29, 2008 19:06
Posty: 135
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 20:39    Temat postu: Re: Nasze zdjęcia - różne.

arokub napisał:
I wprawy. Warto do takich zdjęć przygotować się gdzie chcemy złapać ostrość (i ją ustawić, trzymając np wciśnięty do połowy spust). A potem dużo focić. Coś powinno wyjść idealnie.

Będziemy z Beatką focić, focić, tylko niech wreszcie wiosna przyjdzie - ciepło i słońce!!!
Dzisiaj wracając z zajęć, zostałam tak ochlapana że nadawałam się tylko do pralki i jak w takich warunkach robić zdjęcia brrrrrrr.... Zdegustowany
Tak chciałoby się pobrodzić w ciepłej morskiej wodzie Hyhy



lato.jpg

lato.jpg


beakinka 
   

Forumowicz


Wiek: 53
Dołączył: Sob Kwi 29, 2006 19:50
Posty: 179
Skąd: Zaspa

PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 21:34    Temat postu: Re: Nasze zdjęcia - różne.

Gochas napisał:
arokub napisał:
I wprawy. Warto do takich zdjęć przygotować się gdzie chcemy złapać ostrość (i ją ustawić, trzymając np wciśnięty do połowy spust). A potem dużo focić. Coś powinno wyjść idealnie.

Będziemy z Beatką focić, focić, tylko niech wreszcie wiosna przyjdzie - ciepło i słońce!!!
Dzisiaj wracając z zajęć, zostałam tak ochlapana że nadawałam się tylko do pralki i jak w takich warunkach robić zdjęcia brrrrrrr.... Zdegustowany
Tak chciałoby się pobrodzić w ciepłej morskiej wodzie Hyhy


Oj tak, a na razie kiedy będę w końcu mogła robić zdjęcia czeka nas mały potop ! Zły
Ale co tam, aby do wiosny Smile
Mam tu dla Ciebie brodzenie w morzu.
Pozdrawiam



woda.jpg

woda.jpg


Gochas 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Lis 29, 2008 19:06
Posty: 135
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Nie Lut 28, 2010 17:54    Temat postu: Re: Nasze zdjęcia - różne.

beakinka napisał:
Ale co tam, aby do wiosny

W dyskusji o aparatach foto na razie przerwa, czekam na cieplejsze słoneczne dni a wtedy może coś mnie oświeci... Wink
A dzisiaj wspomnienie wiosennych dni 2009 roku.
Pozdrawiam. Very Happy



Jantar 003=.jpg

Jantar 003=.jpg


arokub 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Maj 25, 2007 11:19
Posty: 124
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 10:31    Temat postu: Re: Nasze zdjęcia - różne.

Wincentego Pola


Lokal chwilowo nieczynny Smile


Motława jeszcze zmrożona


Pzdr. Smile
Odpowiedz do tematu Strona 18 z 20 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama