portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Zaspa - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Zaspa Młyniec » Forum » Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
komunikacja 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Sie 30, 2011 8:44
Posty: 3
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 9:17    Temat postu: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec

16 kandydatów do Rady Osiedla Zaspa Młyniec
Miejska Komisja Wyborcza zarejestrowała 16 kandydatów do Rady Osiedla Zaspa Młyniec. Lista kandydatów dostępna jest na stronie http://www.gdansk.pl/plik,37679.html


1. Bejm Łukasz, Kacper
2. Bejm Stanisław
3. Bułakowska Wanda, Irmina
4. Chudzicki Zbigniew
5. Czura Damian, Patryk
6. Dyk-Majewska Ewa, Anna
7. Górski Artur, Gustaw
8. Gutral Kazimierz
9. Kotłowski Andrzej, Jan
10. Kumiszcza Marian
11. Leszczyński Józef
12. Podlaska Halina, Kazimiera
13. Sośniak Kamil, Stanisław
14. Szklarski Marcin, Jan
15. Szmit Andrzej, Stefan
16. Wachułka Paweł, Damian


Zarządzone przez Prezydenta Miasta Gdańska wybory odbędą się 25 września 2011 r. w godz. 7.00-21.00. Mieszkańcy osiedla będą wybierać 15 radnych. Jeśli frekwencja przekroczy 5 proc. to 28 z 34 jednostek pomocniczych w Gdańsku będzie miało swoje rady. Obecnie rady działają w 5 dzielnicach i 22 osiedlach.

By wybory były ważne, frekwencja musi wynieść 5 %

Im wyższa frekwencja, tym wyższe dofinansowanie na działalność statutową jednostek pomocniczych w 2012 r. Jeśli wyniesie powyżej 14 % do 16 % uprawnionych do głosowania 4 zł + 25% na jednego mieszkańca, powyżej 16 % uprawnionych do głosowania 4 zł + 50% na jednego mieszkańca.

W wyborach do RO Zaspa Młyniec będzie można głosować w:
- OKW Nr 1 - PLAMA – GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY , ul. Pilotów 11,
- OKW Nr 2 - XV Liceum Ogólnokształcące, ul. Pilotów 7,
- OKW Nr 3 - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 13, ul. Startowa 9.

JAK GŁOSOWAĆ?

1. Wyborca głosuje na kandydatów stawiając znak “x” w kratce z lewej strony obok nazwisk najwyżej tylu kandydatów, ilu radnych jest wybieranych w danym okręgu wyborczym.
2. Wyborca może głosować na mniejszą liczbę kandydatów.

Cisza wyborcza dla tych wyborów obowiązuje od 23 września 2011 r. godz. 24.00, a koszty związane z prowadzoną kampanią wyborczą ponoszą kandydaci na radnych.

Poza Zaspą Młyniec Rady nie funkcjonują jeszcze w 6 jednostkach jednostkach pomocniczych: Aniołki, Matarnia, Przymorze Wielkie, Przymorze Małe, Suchanino, Zaspa Rozstaje. Powołanie rad w tych jednostkach możliwe jest po złożeniu wniosku grupy inicjatywnej wraz z poparciem 10 % podpisów osób zameldowanych w danej jednostce. W takiej sytuacji prezydent rozpisuje wybory w ciągu 90 dni od złożenia wniosku.

Wszelkie informacje oraz niezbędne druki można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12, w pok. 212, tel. (5Cool 323–62–12.

Więcej: http://www.gdansk.pl/nasze-miasto,512,18879.html
Stamp 
   

VIP


Wiek: 64
Dołączył: Sob Wrz 17, 2005 20:49
Posty: 2024
Skąd: Gdańsk Zaspa

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2011 21:08    Temat postu: Re: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec

WYBORY RADY OSIEDLA
_________________
Pozdrawiam
Stamp
Stamp 
   

VIP


Wiek: 64
Dołączył: Sob Wrz 17, 2005 20:49
Posty: 2024
Skąd: Gdańsk Zaspa

PostWysłany: Pon Wrz 26, 2011 11:59    Temat postu: Re: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec

Mamy Radę Osiedla

Jednak frekwencja bardzo mała. Na 12 130 uprawnionych głosowało zaledwie 1616 osób. To poniżej 14 % Kwasny

_________________
Pozdrawiam
Stamp
ahmedh 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Czw Paź 16, 2008 16:14
Posty: 329
Skąd: zaspa

PostWysłany: Pon Wrz 26, 2011 12:17    Temat postu: Re: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec

szkoda mi Stasia Bejma ale syn wszedł więc chyba wszyscy zadowoleni.
Mogli w zasadzie ciągnąć losy - taniej Laughing
Stamp 
   

VIP


Wiek: 64
Dołączył: Sob Wrz 17, 2005 20:49
Posty: 2024
Skąd: Gdańsk Zaspa

PostWysłany: Czw Wrz 29, 2011 21:34    Temat postu: Re: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec

Frekwencja w poszczególnych dzielnicach i osiedlach. Nasza Rada dostanie - 56748PLN. Gdyby frekwencja wyniosła ponad 16% to byłoby to- 85122 PLN
Cytat:
Brętowo: 45 894 zł (7 649 mieszkańców, 16,03 proc.)
Brzeźno: 53 492 zł (13 373 mieszkańców, 13,57 proc.)
Chełm: 183 540 zł (45 885 mieszkańców, 6,25 proc.)
Jasień: 33 864 zł (8 466 mieszkańców, 9,53 proc.)
Kokoszki: 30 392 zł (7 598 mieszkańców, 12,76 proc.)
Krakowiec-Górki Zachodnie: 11 982 zł (1 997 mieszkańców, 17,67 proc.)
Letnica: 4 944 zł (1 236 mieszkańców, 12,67 proc.)
Młyniska: 13 484 zł (3 371 mieszkańców, 6,84 proc.)
Nowy Port: 42 336 zł (10 584 mieszkańców, 12,48 proc.)
Oliwa: 105 390 zł (17 565 mieszkańców, 16,68 proc.)
Olszynka: 16 000 zł (3 200 mieszkańców, (14,75 proc.)
Orunia-Św. Wojciech-Lipce: 63 532 zł (15 883 mieszkańców, 13,01 proc.)
Osowa: 53 724 zł (13 431 mieszkańców, 13,64 proc.)
Piecki-Migowo: 92 140 zł (23 035 mieszkańców, 8,30 proc.)
Przeróbka: 28 638 zł (4 773 mieszkańców, 19,31 proc.)
Rudniki: 8 574 zł (1 429 mieszkańców, 17,97 proc.)
Siedlce: 57 004 zł (14 251 mieszkańców, 9,88 proc.)
Stogi: 60 155 zł (12 031 mieszkańców, 15,56 proc.)
Strzyża: 34 290 zł (5 715 mieszkańców, 19,96 proc.)
Śródmieście: 121 056 zł (30 264 mieszkańców, 6,63 proc.)
Ujeścisko-Łostowice: 73 296 zł (18 324 mieszkańców, 9,67 proc.)
VII Dwór: 15 144 zł (3 786 mieszkańców, 10,70 proc.)
Wrzeszcz Dolny: 102 644 zł (25 661 mieszkańców, 7,98 proc.)
Wrzeszcz Górny: 98 284 zł (24 571 mieszkańców, 7,71 proc.)
Wyspa Sobieszewska: 17 225 zł (3 445 mieszkańców, 15,47 proc.)
Wzgórze Mickiewicza: 15 336 zł (2 556 mieszkańców, 22,97 proc.)
Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia: 73 728 zł (18 432 mieszkańców, 9,34 proc.)
Zaspa Młyniec: 56 748 zł (14 187 mieszkańców, 13,32 proc.)


http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Gdansk-ile-pieniedzy-dla-rad-dzielnic-i-osiedli-n51750.html

Zwraca uwagę różnica mieszkańców/ uprawnionych. Powyżej -14 187 a np tutaj http://www.gdansk.pl/nasze-miasto,512,19849.html
12 130. Ciekawy jestem skąd ta różnica Question

_________________
Pozdrawiam
Stamp
Stamp 
   

VIP


Wiek: 64
Dołączył: Sob Wrz 17, 2005 20:49
Posty: 2024
Skąd: Gdańsk Zaspa

PostWysłany: Czw Gru 15, 2011 19:52    Temat postu: Re: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec

dorlaczaka napisał:
co do rady osiedla..wydaje mi sie, że powinniśmy być informowani o sesjach rady i porządku obrad (miedzy innymi na forum) żebyśmy mieli jako takie pojęcie, czym się nasi radni zajmują.

W temacie- http://gdansk-zaspa.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=77455

Byłoby bardzo dobrze aby nasze forum stało się miejscem w którym moglibyśmy dowiedzieć się czegoś więcej o pracy rady. Jak na razie jednak rada jest dość tajemnicza- żadnego adresu, telefonu
http://www.gdansk.pl/samorzad,11,20221.html

_________________
Pozdrawiam
Stamp
arokub 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Maj 25, 2007 11:19
Posty: 124
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Pią Gru 23, 2011 20:27    Temat postu: Re: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec

Stamp napisał:
Byłoby bardzo dobrze aby nasze forum stało się miejscem w którym moglibyśmy dowiedzieć się czegoś więcej o pracy rady. Jak na razie jednak rada jest dość tajemnicza- żadnego adresu, telefonu
http://www.gdansk.pl/samorzad,11,20221.html

Pomimo wysłanego przeze mnie maila do Urzędu Miasta z prośbą o informacje nt. Rady, nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Udało mi się jednak skontaktować (poprzez Facebooka) z Zastępcą Przewodniczącego Zarządu Rady Osiedla Zaspa-Młyniec i ku uspokojeniu myślę, że mogę przytoczyć fragment odpowiedzi:
"Po nowym roku mam nadzieję, że bedzie juz dostepna strona internetowa oraz możliwośc porozumiewania sie na fb. W styczniu planujemy róznież spotkanie z mieszkancami."

Bądźmy dobrej myśli.
lukasz.bejm 
   

Początkujacy


Wiek: 35
Dołączył: Pią Gru 23, 2011 22:34
Posty: 5
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Pią Gru 23, 2011 22:43    Temat postu: Drodzy Państwo!

Przypadkowo trafiłem na to forum, żałuję, że nie wiedziałem wcześniej o jego istnieniu. Nazywam się Łukasz Bejm, jestem przewodniczącym Rady Osiedla Zaspa Młyniec.
Na samym początku chcę najmocniej przeprosić za fakt, iż jesteśmy dla Państwa mało widoczni w działaniach, jednakże nasze możliwości są mocno ograniczone- nie mamy jeszcze swojego lokalu, swoich gablot informacyjnych, Urząd Miasta wstrzymuje fundusze na stronę internetową. Obiecuję Państwu, że gdy tylko owe przeciwności zostaną przezwyciężone nasza współpraca z Państwem nabierze rozmachu. Na ten moment mogę zaproponować kontakt poprzez powyższe forum, które obiecuję nieustannie odwiedzać oraz poprzez email Rady: ro.zaspamlyniec@op.pl.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt,

Łukasz Bejm
lukasz.bejm 
   

Początkujacy


Wiek: 35
Dołączył: Pią Gru 23, 2011 22:34
Posty: 5
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Pią Gru 23, 2011 22:45    Temat postu: Re: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec

ahmedh napisał:
szkoda mi Stasia Bejma ale syn wszedł więc chyba wszyscy zadowoleni.
Mogli w zasadzie ciągnąć losy - taniej Laughing


pragnę sprostować, Stanisław Bejm to mój dziadek, który kandydował tylko po to aby wybory mogły się odbyć
ahmedh 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Czw Paź 16, 2008 16:14
Posty: 329
Skąd: zaspa

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 7:22    Temat postu: Re: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec

lukasz.bejm napisał:
ahmedh napisał:
szkoda mi Stasia Bejma ale syn wszedł więc chyba wszyscy zadowoleni.
Mogli w zasadzie ciągnąć losy - taniej Laughing


pragnę sprostować, Stanisław Bejm to mój dziadek, który kandydował tylko po to aby wybory mogły się odbyć


Figurant ? no ale cel uświęca środki, tylko skąd ludzie wiedzieli żeby go nie wybrać Very Happy

Jak Wam UM dl stronę to Gajcy wszystko zablokuje, ale życzę powodzenia.
lukasz.bejm 
   

Początkujacy


Wiek: 35
Dołączył: Pią Gru 23, 2011 22:34
Posty: 5
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 11:57    Temat postu: Re: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec

ahmedh napisał:
lukasz.bejm napisał:
ahmedh napisał:
szkoda mi Stasia Bejma ale syn wszedł więc chyba wszyscy zadowoleni.
Mogli w zasadzie ciągnąć losy - taniej Laughing


pragnę sprostować, Stanisław Bejm to mój dziadek, który kandydował tylko po to aby wybory mogły się odbyć


Figurant ? no ale cel uświęca środki, tylko skąd ludzie wiedzieli żeby go nie wybrać Very Happy

Jak Wam UM dl stronę to Gajcy wszystko zablokuje, ale życzę powodzenia.


S. Bejm jako jedyny nie prowadził kampanii...

a co prezes Gajcy ma do naszej strony? nie ma powodów i nie będzie w stanie nic zrobić
ahmedh 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Czw Paź 16, 2008 16:14
Posty: 329
Skąd: zaspa

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 16:35    Temat postu: Re: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec

widzę że Kolega Przewodniczący niezorientowany: na stronę przypadkowo trafił, numerosów kolegi Henryka nie zna.....niedobrze Laughing
lukasz.bejm 
   

Początkujacy


Wiek: 35
Dołączył: Pią Gru 23, 2011 22:34
Posty: 5
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Śro Gru 28, 2011 14:37    Temat postu: Re: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec

ahmedh napisał:
widzę że Kolega Przewodniczący niezorientowany: na stronę przypadkowo trafił, numerosów kolegi Henryka nie zna.....niedobrze Laughing


darujmy sobie złośliwości...

z moich kilku ostatnich rozmów z prezesem wytworzył mi się obraz człowieka raczej chętnego do współpracy niż próbującego wysadzić w powietrze naszą stronę internetową Smile
lukasz.bejm 
   

Początkujacy


Wiek: 35
Dołączył: Pią Gru 23, 2011 22:34
Posty: 5
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 14:58    Temat postu: Re: Rada Osiedla Zaspa Młyniec

Dnia 9 MARCA 2012 roku o godzinie 17.00 w głównej sali Domu kultury „Młyniec” odbędzie się spotkanie z mieszkańcami na którym zostanie przedstawione sprawozdanie za rok 2011, plan wykorzystania budżetu na rok 2012 oraz wspólna dyskusja na temat poprawy bezpieczeństwa na naszym osiedlu.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców!
arokub 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Maj 25, 2007 11:19
Posty: 124
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 15:54    Temat postu: Re: Rada Osiedla Zaspa Młyniec

Jeśli chodzi o mnie, to postaram się być Smile
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama